top of page

ENNEAYOGA 

TAKIM

DÖNÜŞÜMÜ

Takım olarak deneyimle, paylaş, derinleş ve dönüş

EnneaYoga Takım Dönüşümü, takımlara veya gruplara Enneagram ve yoga temelli bir gelişim programı oluşturup uygulamayı amaçlar. Takım amacını veya Enneagram tipini destekleyecek şekilde belirlenen Temel Kundalini Yoga egzersizleri ile takımın düşünme, hissetme ve hareket etme merkezleri üzerine çalışılır. Program takım veya grup katılımı ile gerçekleştirilir. Program, temel olarak takım dinamikleri koçluğu sürecinin bir parçası olarak ele alınır ancak ihtiyaca göre Enneagram analizi ve koçluğu yapılmaksızın bağımsız olarak da yürütülebilir.

Süreç:

Tanışma ve Amaç Belirleme

Takım ile çalışmanın amacını belirlemek amacıyla ön değerlendirme gerçekleştirilir. Egzersizler, takımın Enneagram karakteri veya gitmek istediği yönle bağlantılı kurgulanır.

Çalışma süresi, sıklığı, gün ve saatleri belirlenir. Sürecin başında uygulamalara yönelik herhangi bir sabit program içeriği tercihen oluşturulmaz ancak takımın odaklanmak istediği alanlar belirlenir.

Çalışma Takviminin Oluşturulması

Egzersizler

Kundalini Yoga kriya ve meditasyonları yapılır. Çalışma yaklaşık 2.5 - 3 saat sürer. Kriya ve meditasyon sonunda farklı geribildirim çalışmaları gerçekleştirilebilir.

Takip

Ortaya çıkan yeni perspektiflerin aktarılmasına & geribildirimine yönelik, değerlendirme çalışması yapılır. 

Enneagram ve Kundalini Yoga'yı Bir Arada Ele Almak:

Enneagram modeli takımın kişilik tipiyle bağlantılı derin bir kavrayış ve harita sunuyor. Kundalini Yoga takımın yönelimini destekleyecek şekilde deneyimsel bir farkındalık ve derin paylaşım imanı yaratıyor. İş takımlarıyla yapılan egzersizlerde takım üyelerinin birbirine olan güveni ve beraber deneyime açıklığı son derece belirleyici. Bu nedenle egzersizler tümüyle takımın veya grubun ihtiyaçlarına göre oluşturuluyor.

Tipik Bir Egzersiz Gününün İçeriği:

  • Takımın Enneagram tipi veya amacı ile örtüşen kriya, meditasyon ve/veya oyunların deneyimlenmesi 

  • Deneyim sonucu karşılıklı paylaşımların yapılması

  • Farkındalık ve kazanımların değerlendirilmesi

İlgileniyorsanız Bize Yazın:

Süreçle ilgili daha detaylı bilgi almak için bize yazın. 

Teşekkürler, mesajınız ulaştı.

bottom of page