top of page

ORGANİZASYONEL GELİŞİM

ONLİNE

EĞİTİMLERİ

Organizasyonel Gelişimin Geleceği

Geleceğin Organizasyonel Gelişimcisi

Bu program organizasyonel gelişim alanında güncel, yaratıcı, derin bir bakış açısı sunmak amacıyla bütünsel bir yaklaşımla kurgulandı. Bu alandaki 8 temel konuyu bir araya getirdiğimiz programın hedefi şu; işin temellerinden yola çıkarak en iyi uygulamalara doğru gidecek şekilde, nokta atışı, pratik, danışmanlık tecrübelerinden beslenen ve ilham veren bir gelişim içeriği sunmak...  Bunu yaparken ise mühendislik ve organizasyonel davranış yaklaşımlarını harmanlamak, bir anlamda beynimizin sol ve sağ yarı kürelerini dengelemek...

 

Bu program organizasyonel gelişimin temel konuları ile ilgili teknik bilgisi derinleştirmek, kendini güncellemek ve organizasyon mühendisliği yetkinliklerini arttırmak isteyen profesyonellere yönelik oluşturuldu. 8 haftalık bu yolculukta sen de yerini almak istersen bize başvur!

8 Modül

8 Hafta

27 Saat

Kişiselleştirilmiş Öğrenme

Online

Programın Ana Adımları Neler?

Süreç boyunca takip etmen  gereken 4 adım var. 

01

KAYIT OL

Program içeriklerini ve  katılım detaylarını incele, kayıt formunu doldur, programla ilgili sorularını bize sor

02

E-MAIL

Katılmayı planladığın modüller için buluşma zamanını takvimine işle ve ön hazırlıkları / okumaları tamamla

03

BULUŞMA

İlgili modül için online platformda  buluşalım,  interaktif bir şekilde öğren, paylaş ve eğlen 

04

TAKİP

Program boyunca dilediğin zaman konuya ve işine özgü sorularını bize sor ve  toplam 3 saatlik  mentorluktan yararlan

Program Başlıkları

Program, yeni nesil organizasyonel gelişimcinin ihtiyaç duyacağı 8 ana sütuna dayanmaktadır. Her bir modül için yaklaşık 3 saat süren konu bazlı buluşmalar gerçekleştirilecek ve konuyu destekleyen ek okumalar, Excel, PPT vb. formlar ve metodoloji paylaşımları yapılacaktır.

VR Headset

Geleceğin Organizasyonel Gelişim Fonksiyonu & Trendler

Online ders: 3 saat

Tarih: Belirlenecektir

Bu modülde, İK trendlerini somut örneklerle ele alıyoruz. Çalışma yaşamının geleceği ile ilgili senaryolar, İK'nın dönüşümü, Dave Ulrich'in son İK yetkinlikleri modeli, dijitalleşme, organizasyonların evrimindeki 7 temel adım ve işe alımdan işten çıkışa tüm süreçler için heyecan verici trendlere göz atıyoruz.

Flow Chart

Belirsizlikler Çağında Organizasyon Yapısı Tasarımı

Online ders: 3 saat

Tarih: Belirlenecektir

Bu modülde, organizasyon yapısı nasıl tasarlanır sorusuna odaklanıyoruz. Organizasyonel sağlık analizi (health-check) nasıl yapılır, tasarım metodolojisi nedir, derinlik (layer) ve genişlik (span) analizleri nasıl gerçekleştirilir, organizasyonel dönüşümlerde kritik değişim yönetimi adımları nelerdir konularına dalıyoruz.

UX

Stratejik İşgücü Planlama ve Norm Kadro Analizi

Online ders: 3 saat

Tarih: Belirlenecektir

Bu modülde "organizasyonum doğru sayıda & doğru nitelikte çalışana sahip mi?" sorusuna odaklanıyoruz. Özellikle norm kadro analizinin sayısal tekniklerine yoğunlaşıyoruz ve aktivite analizi nasıl yapılır, bu tip projeler nasıl yönetilir, analistin dikkat etmesi gereken yetkinlikler nelerdir gibi konulara eğiliyoruz.

New Hires

Yeni Nesil İnsan Odaklı Performans Yönetimi Tasarımı

Online ders: 3 saat

Tarih: Belirlenecektir

Bu modülde, performans yönetimi süreçlerinin modern bir anlayışla yeniden yorumluyoruz. Trendler nelerdir, notlar kalkıyor mu, kalkıyorsa yerine ne konuluyor, hantal sistemlerimizi nasıl yalınlaştırabiliriz, sonuçları daha etkin kullanmak için bonus ve toplam ödüllendirme süreçlerini nasıl daha etkin yönetiriz sorularını soruyoruz.

Math and Geometry Tools

İşgücü Analitiği ve İK'da Veri Mühendisliği ve Sanatçılığı

Online ders: 3 saat

Tarih: Belirlenecektir

Bu modülde, İK metrikleri anlayışını derinleştiriyoruz. Stratejiden uygulamaya metrik tasarımı, ölçme ve kıyaslama, "dashboard" oluşturma, veri görselleştirme, öngörüsel İK analitiği ve insan yönetiminde veri mühendisliğinin inceliklerine dalıyoruz. Ayrıca çalışan görüşü anketlerini masaya yatırıyoruz.

Chameleon

Organizasyonel Değişim Yönetimi ve Değişim Liderliği

Online ders: 3 saat

Tarih: Belirlenecektir

Değişim yönetimi metodolojisi nedir, bu modül tamamen bunun üzerine... Vizyon oluşturmadan, paydaş haritalandırmaya, liderlik uyumlandırmadan, değişime hazırlık analizine, kültürel dönüşümden, değişimde insan psikolojisine, değişim metodolojilerinin 10 temel yapıtaşını irdeliyoruz.

Casual Business Meeting

Kurum Kültürü Analizi ve Öğrenen Organizasyona Evrim

Online ders: 3 saat

Tarih: Belirlenecektir

Kurum kültürünü, bireysel ve kolektif performansın en temel belirleyicilerinden. Bu modülde, onu nasıl analiz ederiz, organizasyonun ruhunu nasıl anlarız, öğrenen organizasyon konseptini nasıl pratiğe dönüştürürüz ve kültürel dönüşümü nasıl projelendiririz ve yönetiriz konularına eğiliyoruz.

Consultation

Danışman Gibi Düşünmek

Koç Gibi Hareket Etmek

Online ders: 3 saat

Tarih: Belirlenecektir

Bu eğitim, geleceğin organizasyonel gelişimcileri için olmazsa olmazsa 2 yetkinlik üzerine kurulu; danışman gibi düşünmek ve koçvari eylem. Bu modülde, -şirket içi veya dışı-danışmanlığın temel ilkeleri, yaklaşımları ve matematiksel düşünme tarzları ile, koçluğun dinleme kapasitesini bir araya getiriyoruz.

Katılımcılar Neler Söylediler?

Daha önce organizasyonel gelişim alanında gerçekleştirdiğimiz Conscious Business Webinar'larına katılan katılımcılarımızdan bazılarının yorumları...

GLOBAL BİR PERAKENDE ŞİRKETİ ORGANİZASYONEL GELİŞİM YÖNETİCİSİ

Çok büyük bir yapıdayım ve pek çok şey yapıyoruz. Ancak Webinar'da duyduklarım, bir gelecek öngörüsü vermesi açısından çok faydalı oldu, kafa karışıklıklarımıza ışık tuttu. Bunları organizasyonumuza nasıl giydiririz diye düşünmeye başladım. Çok faydalı bir eğitimdi.

BİR BANKA

ORGANİZASYONEL GELİŞİM YÖNETİCİSİ

Sunumunuzdan sonra eksiklerimizin hangi noktada olduğunu görme şansım oldu ve nasıl kapatabileceğimizle ilgili bir farkındalık oluştu. Mevcutta yaptıklarımız açısından da doğru yolda olduğumuzu gördüm ve bu da beni cesaretlendirdi.

SERBEST DANIŞMAN

& KOÇ 

Gerçekten çok keyifli, tek bir saniyesini kaçırmamak adına dikkatle dinlediğim bir Webinar oldu, çok teşekkür ederim. Farklı alanları & disiplinleri bir araya getirdiğiniz, çok dengeli, dolu dolu bir içerikti. Kendime pek çok not aldım. Çok teşekkür ederim.

BİR HOLDİNG,

CHRO

Düşündüren ve heveslendiren paylaşımın için çok tesekkurler Emrah Akbalaban!

Nasıl Bir Öğrenme Deneyimi Sunuyoruz?

Program temel olarak online olmakla beraber, teorik kısımları ve metodolojilere dayalı bilgileri öz bir şekilde sağlıyor, bununla birlikte yapılandırılmış fasilitasyonlar aracılığı ile bilginin beraber üretildiği,  kişinin katılımını arttıran, bilgiyi özümsemeye dönük, 1-1 geri bildirim almayı sağlayan, yeni nesil bir öğrenme stili sunuyoruz.

GÜÇLÜ İÇERİK

Konuları kitabı bilgiler üzerinden değil, danışmanlık birikimiyle harmanlanmış, yaratıcı ve bütünsel bakış açısıyla kavrayın.

YARATICI DİYALOG

Buluşma zamanlarını soru cevap, beyin fırtınası, iyi uygulama örnekleri paylaşımı gibi formatlarla yaratıcı bir diyaloğa çevirelim.

ÖZ METODOLOJİ

Her konunun metodolojilerini en sade, anlaşılır, kullanışlı ve bize özgü hale getirilmiş şekliyle kavrayın.

YAKIN MENTORLUK

İhtiyaç duyduğunuz konularda, ihtiyaç duyduğunuz anda 1-1 teknik mentorluktan yararlanın.

Detaylı Bilgi İçin 

Program içeriğinii katılım koşullarını daha detaylı öğrenmek, program maliyeti ve erken kayıt imkanları hakkında bilgi almak için bize yazın, size dönüş yapalım. 

Teşekkürler, mesajınız ulaştı.

bottom of page